O Elindeki Devleti Yavaşca Yere Bırak... Lütfenİnsanlara temkinli davranmaları konusunda tavsiye veremiyorsun. Nerede ne zaman bilemiyorsun. Milyonları evlerinde tutmak, ne mümkün, ne de insancıl. Bu sefer de sevdiklerime, tanıdıklarıma bir şey olmadı diye sevinirken, utanıyor bir tarafın. 
Ülkenin bir kısmı zaten perişan halde, henüz adını "Savaş" koymadılar, ama aratıyor mu? 

Ve ortalıkta egodan başka bir şey yok. Bu vatan bölünmezmiş. Vatan olduğu gibi duruyor zaten de, insanlar bölündü, hala bölünecek yer arıyorlar. 

Ama evet, biri giderse devlet yıkılır. 

Tek bir insanın gidişiyle yıkılan bir devleti çizelim mi beraber?

Devlet bir duvar olsun mesela. O duvarın zaten devrilmiş olması gerekir. O duvar bir yere sabit değildir artık, altında bir insan, büklüm büklüm olmuş, sırtında taşıyordur onu. Hangi bacakta var o güç? Olacağı var işte. Doğrusu bu. Çekil duvarın altından, kendini de kurtar, duvarı da kırılmadan yere bırak son gücünle. 

19.03.2016
12:34

Eklenti: 

Bunun dışında İnstagram olsun, Google+ olsun, bu konularda bütün yorumları okur, ne kadar ağır olursa olsun paylaşırım da, ama yanıt vermem ciddi şekilde. 

Yorumlar

 1. Yeni Türkiyeyi kabullenmek bukadarmı zor ve zorunuzagidiyor anlamadığımbirtek notavar madem zorunuzagidiyor istemiyorsunuz yenitüriye yi neden o çok sevdiğiniz övdüğünüz o ülkeleregidemiyorsunuz acaba yada gittinizde neden geridöndünüz acaba sen bok çukurundaki birdamlagibisin kafanıçıkart güneşgörde buhar ol uç artık kurtarkendini asalak hayatından ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne bir ülke övdüm burada, ne de Türkiye'den temelli gitmişliğim ve ya dönmüşlüğüm var. Şimdi sen önce neden beni anında ötekileştirdiğini ve kafanda düşman belirlediğin bir grup insana kattığını, bunun nelere dayandığını düşün.

   Sevgiler,

   bir asalak.

   Sil

Yorum Gönder